اولین "مدرسه جامع هوش مصنوعی" در دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد

انتشار محتوا: ۱۰ دی ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۹:۴۶ قبل از ظهر
اولین "مدرسه جامع هوش مصنوعی" به همت مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت با همکاری انجمن‌های علمی دانشجویی رادیولوژی و بهداشت محیط و کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد.
hosh

به گزارش وبدا، مسئول مرکز تحقیقات توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت، اظهار داشت: با توجه به اهمیت بی‌پایان هوش مصنوعی در زمینه‌های آموزش و پژوهش، این مدرسه با هدف آموزش اصولی و پایه‌ای هوش مصنوعی و کاربردهای آن در علوم پزشکی در جهت و ارتقاء دانش و فهم دانشجویان از مباحث علمی هوش مصنوعی برگزار گردید.
دکتر نخعی، مباحث اصلی این مدرسه را شامل مبانی و اصول هوش مصنوعی، مبانی پردازش تصویر در علوم  پزشکی و مبانی پرداز متن در علوم پزشکی عنوان و اظهار کرد: در این راستا، موضوعاتی از جمله تاریخچه و اصول هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، و یادگیری عمیق به شرکت‌کنندگان ارائه شد. علاوه بر این، به صورت عملی نیز به مباحث مرتبط با پردازش داده‌های پزشکی، از جمله تصویر و متن، و فرآیندهای پیش‌پردازش داده‌ها پرداخته شد.
مدرسین این دوره چهار روزه که با حضور 56 نفر از دانشجویان از رشته‌های مختلف دانشگاه برگزار شد، دکتر افشین شعیبی و دکتر میثم داستانی بودند.
 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس