ارائه دستاوردهای پژوهشی مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی دانشگاه در زمینه هوش مصنوعی

انتشار محتوا: ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۷:۲۰ بعد از ظهر
دستاوردهای پژوهشی مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی دانشگاه در زمینه هوش مصنوعی در اولین کنگره بین المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی ارائه شد.

به گزارش وب‌دا، رئیس مركز تحقيقات بيماري‌هاي عفوني دانشگاه گفت: همزمان با اولین کنگره بین‌المللی هوش مصنوعی در علوم‌پزشکی که روزهای 27 تا 29 اردیبهشت ماه به همت دانشگاه علوم‌پزشکی هوشمند در جزیره کیش برگزار گردید، جدیدترین تحقیقات و دستاوردهای پژوهشی در زمینه هوش مصنوعی از پژوهشگران داخل و خارج کشور ارائه شد.
دکتر جلال مردانه افزود: در این کنگره تعداد 4 مقاله از مرکز تحقیقات بیماری های عفونی دانشگاه توسط دکتر میثم داستانی عضو کارگروه هوش مصنوعی مرکز ارائه شد که عناوین این مقالات عبارت بودند از: 
- Application of Text Data Mining in COVID-19: a Systematic Review
- The Role of Wearable Devices in the Management of COVID-19: A Systematic Review
- Scientometric Study on AI-based Medical Sciences in Iran
- Management of Diabetes Using Artificial Intelligence: A Systematic Review

وی تصریح کرد: از مجموع ۵۰۸ مقاله دریافت شده در ۴ محور تکنولوژی‌های پیشرفته در حوزه پزشکی، هوش مصنوعی در پزشکی، سلامت هوشمند و راه‌حل‌های هوشمند در حوزه پزشکی پس از داوری‌های منسجم علمی، ۳۷  مقاله بصورت سخنرانی و تعداد ۳۵۹  مقاله به صورت پوستر پذیرفته و در مدت ۳ روز برگزاری همایش ارایه شد. 
وی یادآور شد: در مدت برگزاری این همایش تعداد ۸ پنل تخصصی و ۱۲ کارگاه علمی بر اساس محورهای همایش، پنل دانشجویان برگزیده المپیاد و استعدادهای درخشان برگزار شد.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس