فعالیت های انجام شده

جلسه هم اندیشی اندیشه ورز درخصوص هفته ملی جمعیت 2 خرداد1400
 

پیرو هماهنگی های انجام شده در تاریخ 1400٫3٫5 راس ساعت 11 صبح هماهنگی هفته ملی جمعیت و جلسه کمیته جمعیت و سلامت با موضوع تحکیم بنیاد خانواده و فرزند پروری با همکاران ستادی شبکه بهداشت شهرستان بجستان برگزار گردید .در ابتدا ریاست محترم شبکه بهداشت ودرمان در مورد سیاستهای جمعیتی ، افزایش جمعیت سالمندان و پیری جمعیت و آمایش آمارها ی باروری و شاخص‌های بجستان مطالبی بیان نمودند و اعضا ی جلسه در مورد راهکارها و مداخلات لازم در مورد افزایش باروری و کاهش طلاق و .... بحث و تبادل نظر نمودند

 
 
 
 طرح ویزیت و داروی رایگان در تاریخ 7/2/1400 به مناسبت هفته سلامت در روستای محروم ابوالخازن توسط کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان بجستان با اقدامات ذیل انجام گردید:

ویزیت بیماران توسط پزشک،

تزریقات و پانسمان توسط مامای مرکز،

آموزش کرونا و مسائل بهداشتی و اندازه گیری فشارخون توسط کارشناس بیماریها و

داروی رایگان توسط دارویار مرکز.
 
 
 پایگاه سیارواکسیناسیون

در ادامه فعالیت پایگاه سیار واکسیناسیون کرونا در سطح شهر بجستان، صبح روز جمعه 30 مهرماه 1400 این پایگاه در محل مصلی نماز جمعه شهر بجستان مستقر و نسبت به ارائه خدمات به شهروندان و نمازگزاران محترم اقدام نمود.

در حاشیه این برنامه، امام جمعه معزز و جمعی از مسئولین شهرستان ضمن بازدید از پایگاه سیار بر لزوم تسریع در واکسیناسیون کلیه افراد جمعیت هدف در سطح شهرستان تاکید نمودند.

حجت الاسلام و المسلمین دهقانی امام جمعه شهرستان در خطبه های نمازجمعه نیز با اشاره به ضرورت انجام واکسیناسیون همگانی به منظور پیشگیری از شیوع مجدد کرونا، از همه شهروندان برای مشارکت در برنامه واکسیناسیون کووید-19 دعوت نمودند.

گفتنی است این برنامه به همت شبکه بهداشت و درمان و با همکاری کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان برگزار گردید .

 
 
 
حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گناباد، رئیس شبکه بهداشت و درمان بجستان و همکاران بر مزار شهید سید عباس سجادی
🔹️ دکتر رضا احمدی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گناباد و همراهان با حضور در گلزار شهدای روستای فخرآباد بجستان، بر مزار شهید سید عباس سجادی حاضر شدند و با قرائت فاتحه و اهدا گل به مقام اولین شهید مدافع سلامت دانشگاه ادای احترام کردند.
🔹️ دکتر احمدی به همراه جمعی از معاونان و مدیران دانشگاه، هئیت مدیره نظام پرستاری، مدیران و پرسنل شبکه بهداشت و درمان بجستان و تعدادی از پرستاران و پرسنل بیمارستان های گناباد و بجستان و اورژانس در مراسم اولین سالگرد شهید سجادی که در حسینیه فخرآباد برگزار شد شرکت کردند و یاد و خاطره این شهید عزیز را گرامی داشتند.
کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان بجستان
 
 
 
 
 اردوی جهادی سلامت روستای سریده
🔸به همت مؤسسه جهادی رد پای یار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و با همکاری کانون هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان شهرستان، مجمع خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی گناباد، بسیج دانشجویی، بسیج جامعه پزشکی و آزمایشگاه جهاد دانشگاهی گناباد، اردوی جهادی سلامت، امروز سه شنبه 21 دی ماه 1400 در روستای سریده شهرستان بجستان برگزار شد.
در این اردو، خدمات رایگان دندانپزشکی، ویزیت پزشک ، مراقبت های اولیه سلامت به همراه تامین داروی رایگان انجام و کلاس های فرهنگی و امدادی برای دانش آموزان و اهالی روستای مذکور برگزار گردید.
جمعی از مسئولین شهرستانهای گناباد و بجستان نیز با حضور در روستای سریده از نحوه ارائه خدمات این گروه جهادی بازدید نمودند.
ائمه جمعه گناباد و بجستان، دکتر احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، دکتررضا نصیری فرماندار گناباد ، مهندس حیدری فرماندار شهرستان بجستان و مهندس جواد باقری رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در اردوی جهادی گروه ردپای یار دانشگاه علوم پزشکی گناباد در روستای سریده بجستان حضور یافتند.
🌐 کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان بجستان
 
حضور متخصصین محترم اطفال، زنان و زایمان و جراحی عمومی
در اردوی جهادی جامعه پزشکی شهرستان در محل روستای منصوری
گرامی داشت دهه مبارک فجر
 
بازدید جناب آقای ایرانی معاون فرهنگی و دانشجویی و رییس ستاد اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی گناباد
و آقای دکتر قویدل ریاست شبکه بهداشت و درمان بجستان از اردوی جهادی جامعه پزشکی شهرستان در محل روستای منصوری
گرامی داشت دهه مبارک فجر
 
اردوی جهادی جامعه پزشکی شهرستان در محل روستای قاسم آباد
گرامی داشت دهه مبارک فجر

🔹حضور و بازدید فرماندار و بخشدار محترم بخش مرکزی شهرستان و هیأت همراه از خدمات ارائه شده در برنامه ویزیت رایگان روستای قاسم آباد
 
 
✳️اردوی جهادی جامعه پزشکی شهرستان در محل روستای قاسم آباد
گرامی داشت دهه مبارک فجر

🔹معاینه و درمان دندانپزشکی دانش آموزان
 
 

درآخرین روز ازجمعه ماه مبارک رمضان حضورگسترده مردم درراهپیمائی روز قدس وحضور کارکنان بسیج جامعه پزشکی درراهپیمائی وشرکت درنمازجمعه 1401.2.9

 
برگزاری مراسم عطر افشانی گلزار شهدای روستای فخراباد و تجدید میثاق با شهید والامقام حوزه سلامت شهرستان 《شهید سید عباس سجادی》به مناسبت هفته سلامت.
 همزمان با دومین روز از هفته سلامت، صبح امروز جمعی از کارکنان شبکه بهداشت و درمان با همراهی جناب آقای دکتر مرادی معاونت‌ محترم توسعه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی گناباد,مهندس یعقوبی مسئول محترم دفتر فنی دانشگاه ، اعضای محترم شورای اسلامی ،خانواده شهدا و معتمدین روستای فخراباد، با حضور در گلزار شهدا، ضمن غبار روبی و عطر افشانی قبور مطهر این عزیزان با آرمانهای آنان تجدید میثاق کردند.
 
 
 
افتتاحیه مرکز مردمی نفس شهرستان گناباد و بجستان با حضور امام جمعه محترم شهرستان گناباد ومسئولین دانشگاه علوم پزشکی گناباد وجانشین فرماندهی محترم ناحیه مقاومت سپاه وحضور جناب آقای انصاریان وآقای علیمحمدی مشاور و روانشناس و سرکار خانم زاده احمد مدیر مرکز نفس مشهد وهمراهان محترم و
تشکر ازآقای دکتر تجددی وسرکارخانم عطارباشی بابت زحمات زیادی که درخصوص همایش امروز کشیدن سپاسگزاری میکنم
چهارشنبه 25 خرداد 1401
کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستانهای گناباد وبجستان
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1401/04/12
تعداد بازدید:
1519
Powered by DorsaPortal