کاربر گرامی          PDF

موارد زیر پرسش های متداولی است که مکرر توسط مراجعان کتابخانه پرسیده می شود.برای پاسخ به پرسشهایی که در اینجا نیامده است، به بخش های مختلف وب سایت مراجعه کنید یا پرسش های خود را به پست الکترونیک کتابخانه مرکزی centlib@gmu.ac.ir ارسال کنید.

سؤالات متداول

چه پایگاه‌های اطلاعاتی در کتابخانه مرکزی موجود است؟

پایگاه کتابهای الکترونیکی

پایگاه کتب چاپی فارسی و لاتین

پایگاه بانکهای اطلاعاتی اشتراکی

پایگاه پایان نامه ها

پایگاه نشریات لاتین کاغذی اشتراکی

پایگاه لوح های فشرده

پایگاه منابع کمک آموزشی

پایگاه پیوندهای مفید

منابع در چه دوره‌هایی به روز می‌شوند و یا توسعه می‌یابند؟

به صورت روزانه منابع وب سایت روز آمد می‌شوند و شما می توانید از طریق "تازه های مرکز" در پورتال کتابخانه دیجیتال از آن مطلع شوید.

چگونه و از چه راه‌هایی می‌توانم منبع مورد نظر خود را پیدا کنم؟

از روشهای جستجو (ساده، پیشرفته و ابر جستجو) و مرورهای (الفبایی، موضوعی و پدیدآورندگان) می‌توان به منبع مورد نظر دست یافت.

آیا راهی هست که عناوین کتابهای موجود و حتی کتابهای جدید در کتابخانه دانشگاه را جستجو کنم؟

بله. دو راه وجود دارد. 1. از طریق پورتال کتابخانه دیجیتال دانشگاه، برروی لینک جستجو در کتابخانه دانشگاه کلیک کرده و جستجوی خود را در منابع فارسی و غیر فارسی کتابخانه آغاز کنید.

2. به کتابخانه دانشگاه مراجعه کنید و با راهنمایی کتابدار در نرم افزار موجود در کتابخانه جستجو نمایید.

چگونه می توانم کتاب به امانت بگیرم؟

برای امانت گرفتن باید عضو کتابخانه دانشگاه شوید. مشخصات هر دانشجو، هیئت علمی و کارمند یک بار به نرم افزار تحت شبکه کتابخانه دانشگاه وارد می شود و شما از آن پس مجاز هستید که کتاب به امانت بگیرید. برای اطلاعات بیشتر آیین نامه امانت را مطالعه نمایید.

آیا امکان امانت گرفتن کتاب از طریق پورتال کتابخانه دیجیتال وجود دارد؟

خیر فقط با مراجعه حضوری به کتابخانه مرکزی دانشگاه و کتابخانه های وابسته در سطح شهر(بیمارستان علامه بهلول گنابادی) امکان امانت منبع وجود دارد.

چگونه می توانم منابع امانتی را تمدید نمایم؟

با ورود به پورتال از قسمت کتابخانه شخصی، گزینه "تمدید مدارک" می توانید منابع امانتی خود را تمدید نمایید.

آیا از منزل یا محل کارم به مجلات الکترونیک و پایگاههای اطلاعاتی دسترسی دارم؟

اگر عضو دانشگاه علوم پزشکی گناباد هستید، و کد کاربری و رمز ورود دانشگاه را در اختیار دارید، کلیه کامپیوترهای موجود در دانشگاه به شبکه دانشگاه متصل هستند،با کد کاربری خود به سیستم وارد شوید و جستجو را از طریق بانکهای اطلاعاتی اشتراکی آغاز نمایید.

برای اتصال به منابع الکترونیکی دانشگاه از منزل، نخست از قسمت دسترسی از راه دور فرم درخواست VPNرا در محیط دانشگاه تکمیل و پس از تایید، امکان استفاده برای شما در منزل نیز فراهم می شود.

در صورت بروز مشکل باشماره تلفن واحدT ا دانشگاه :5027 – 057223028 داخلی 293 تماس بگیرید.

آیا امکان دانلود تمام صفحات و یا کل کتاب (کتب الکترونیکی) برای کاربران مهمان که عضو پورتال نیستند وجود دارد؟

خیر، در این حالت فقط امکان مشاهده اطلاعات کتابشناختی و تورق برای کتب الکترونیکی لاتین در این وب سایت وجود خواهد داشت.

برای جستجوی مقالات به کمک نیاز دارم آیا این خدمات در کتابخانه وجود دارد؟

برای آشنایی با نحوه جستجو در این منابع سعی کنید در کارگاههای آموزشی کتابخانه مرکزی دانشگاه شرکت کنید.همچنین کتابداران شاغل در کتابخانه،آماده پاسخگویی و ارائه راهنمایی در خصوص نحوه جستجو برای مقالات می باشند.

مجلات جاری در کدام بخش کتابخانه هستند؟

مجلات جاری در بخش ژورنال قرار دارند. ضمنا می توانید با جستجو در وب سایت از طریق مجلات لاتین کاغذی اشتراکی از عناوین مجلات جاری آگاه شوید.

چگونه می توانم عناوین پایان نامه های دانشگاه دررشته های مختلف را جستجو نمایم؟

پایان نامه ها در بخش ژورنال کتابخانه مرکزی دانشگاه نگهداری می شوند و کلیه مشخصات پایان نامه ها نیز از طریق نرم افزار، از قسمت پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی در دسترس می باشد.

چگونه می توانم اصل پایان نامه را مطالعه نمایم؟

اصل پایان نامه را صرفاً در محل کتابخانه مربوطه می توانید مطالعه نمایید و قابل امانت نیست. چون پایان نامه نسخه منحصر به فرد از نتیجه تحقیق فارغ التحصیل می باشد.

چگونه می‌توانم به محتویات این سایت بازخورد دهم؟

از طریق گزینه "ارتباط با ما" قسمت پرسش از کتابدار در پایین صفحه اصلی پورتال یا منوی سایت کتابخانه می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

اگر رمز عبور را فراموش کردم چه راهی برایم وجود دارد؟

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید می‌توانید گزینه "ورود" در صفحه اصلی را انتخاب و روی "کلمه عبور را فراموش کردید؟" کلیک کرده و درخواست کلمه عبور جدید نمایید. با وارد شدن به پست الکترونیکی خود و کلیک بر روی لینک اینترنتی موجود در پست الکترونیکی، می توانید کلمه عبور جدید را وارد نمایید   .