نقشه جامع سلامت

alt
از مسئولان کشور ، چه در دولت ، چه در مجلس ، چه در بخشهای دیگری که مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم که در عرصه ی اقتصادی با حرکت جهادگونه کار کنند ، مجاهدت کنند.حرکت طبیعی کافی نیست ؛ باید در این میدان ،حرکت جهشی ومجاهدانه داشته باشیم .
         مقام معظم رهبری

مقدمه :
    همگام با پیشرفت های جهانی و توسعه همه جانبه در تمام زوایا و ابعاد علوم بشری و رقابت تنگاتنگ کشورهای پیشرفته و در حال توسعه برای ارتقاء نقش و سهم خود در تمدن نوین جهانی روز بروز اهمیت و ضرورت برنامه ریزی های دقیق و علمی و داشتن نقشه ای جامع جهت ترسیم اصول کلی حرکت و تعالی به سمت پیشرفت و توسعه  احساس می شود. داشتن نقشه جامعی مشتمل بر همه اطلاعات و داده های صحیح که وضعیت موجود را می سنجد. نیاز ها،کمبود ها،بحران ها و مطالبات واقعی را درنظر می گیرد و با نگاهی به وضعیت مطلوب و استاندارد در آینده سیاست های نظام سلامت را در طول زمان هماهنگ نموده و از تصمیم ها و رفتارهای مقطعی و بدون نتیجه بکاهد و نظام سلامت را به اهداف چشم انداز در افق 1404 برساند. بررسی ها نیز حاکی از آن است که تمام کشورهای پیشرفته و با ثبات در عرصه بهداشت و درمان دارای چنین برنامه های آینده نگر و جامعی می باشند.
در راستای تدوین نقشه جامع علمی کشور ، در حوزه سلامت نیز ،نیاز اساسی تهیه و تدوین راهنمای کلی برای ترسیم وضعیت بهداشت و سلامت کشور و فعالیت های آموزشی ،پژوهشی و فرهنگی دیده می شود . دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گناباد در راستای همسوسازی خود با سند چشم انداز 20 ساله ، نقشه جامع علمی کشور و سیاستهای توسعه ای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری و رهنمودهای مقام عالی وزارت بهداشت مبادرت به طراحی نقشه جامع سلامت دانشگاه نمود..........

جهت دانلود قسمت اول با فرمت PDF کلیک کنید

جهت دانلود قسمت دوم با فرمت PDF کلیک کنید

تاریخ به روز رسانی:
1399/05/22
تعداد بازدید:
339
Powered by DorsaPortal